Skedar silver

361465

SKEDAR, 5 st., silver, Johan Wasserman, Lindesberg 1785, Carl Fredrik Seseman, Arboga, 1789, Simson Rydberg, Stockholm 1776, Johan Steinfort, Stockholm 1778, Anders Hjulström, Köping 1800, längd 20-22 cm, vikt ca 240 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, gravyr

Silver

Monter 19

Skedar silver

Budhistorik (19 bud)
2332966
5 000
2333445
4 800
2332966
4 600
2332577
4 400
2323128
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.