Skedar och kaffeskedar

361459

SKEDAR, KAFFESKEDAR, 5+5 st., silver, bl.a Adolf Zethelius, Stockholm 1805-1809, Olof Sahlberg, Falun 1833, längd 13-23 cm, vikt ca 430 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, gravyrer

Silver

Monter 19

Skedar och kaffeskedar

Budhistorik (2 bud)

2325623
2324170

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.