Skedar såsslev silver

361458

SKEDAR, SÅSSLEV, SOCKERSTRÖARE, 10 dlr, silver, 1800-tal, bl.a. Olof Hofstedt, Örebro 1855, Af Hellman, Uppsala 1833, Peter Adolf Sjöberg, Stockholm 1824, längd 20,5-23 cm, vikt ca 475 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, gravyrer

Silver

Monter 19

Skedar såsslev silver

Budhistorik (4 bud)

2333572
1 400
2333570
1 300
2325640
2324173

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.