Ragusked och skedar

361457

RAGUSKED, SKEDAR, 2 st., silver, Nils Limmelius, Stockholm 1802, Peter Eneroth, Stockholm 1776, Jomas Elg, Västerås 1802, längd 20-27,5 cm, vikt ca 195 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Gravyrer, slitage

Silver

Monter 19

Ragusked och skedar

Budhistorik (15 bud)
2332674
1 400
2332005
1 300
2331891
2331891
2325632

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.