Skedar silver 7 st

361456

SKEDAR, 7 st, silver, 17/1800-tal, bl.a. Johan Adolf Seseman, Arboga 1812 resp 1813, Gustaf Elfström, Sala 1785 resp 1814, längd ca 19-21,5 cm, vikt ca 280 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, gravyrer

Silver

Monter 21

Skedar silver 7 st

Budhistorik (12 bud)
2325763
2333199
1 900
2325763
1 800
2333198
1 700
2325763
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.