Xylografen Kalle Andersson oljemålning

361423

XYLOGRAFEN KALLE ANDERSSON (1853-1942): Modellstudie, signerad och daterad Kalle Andersson Grislehamn....1935, olja på duk, ca 63x44 cm

Enligt uppgift är modellen Malin Engström

Rum 2

Budhistorik (8 bud)
2334052
2332874
2326239
2326237
950
2320189
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.