Kaffeskedar i silver 1800-tal

361413

KAFFESKEDAR, 30 st, silver, 1800-tal, modell gammal fransk, varierande mästare och orter bl.a. Stockholm, vikt ca 460 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, snarlika, ägarstämplar och gravyrer

Silver

Monter 19

Kaffeskedar i silver 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
2327884
2326642
1 400
2325657
1 300
2320351
2317613

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.