Dosor Kina

361408

DOSOR, 2 st, med lock, Kina, 1800-tal, emaljarbete, dekor av blommor o figurscener, höjd ca 5, diameter 8 cm

Skador, emaljbortfall

Orientaliskt, Konsthantverk

Dosor Kina

Budhistorik

2016-02-16 kl 21:16
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.