Einar Nerman blandteknik

361386

EINAR NERMAN (1888-1983), (3) karikatyrer, signerade Nerman, tusch och täckvitt, ca 39 x 28, 25 x 35 resp 29 x 40 cm
Tidigare införda i tidningen Kasper på 1920-talet

Gulnader, veck och mindre revor

Fack 41

Einar Nerman blandteknik

Budhistorik (10 bud)
2326410
2326134
2325970
1 900
2325494
1 800
2319479
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.