Ur / Urverkt

361384

UR / URVERK, 17/1800-tal, urverk i trä med mässingskuggar, urtavla bemålat trä, lod samt pendel finns, höjd ca 29 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, renoverad, skador

Klockor/Ur

Monter 18

Ur / Urverkt

Budhistorik

2016-02-16 kl 15:03
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.