3 priskuranter om fiske, Lundgrens.., Göran Dyhlén

361376

PRISKURANTER FISKE (3). Pris-kurant från Lundgrens fiskredskapsfabrik, Storkyrkobrinken 12, Stockholm, utan år, troligen 1913, Lundgrens fiskredskapsfabrik Stockholm, katalog 41, 1926, Prislista å fiskredskap från Mauritz Larssons fiskredskapsfabrik, Saltsjöbaden, tidigt 1900-tal.
I originalomslag, några något nötta, några småskador, 1 med främre omslag loss, några småfläckar.

Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling

Se text

Diverse, Fiske, Temaauktion, Göran Dyhléns fiskesamling, Böcker/Kartor

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
2359581
2359531
2359531
2359487
750
2359487
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.