Soffa salongsbord och stol

361361

SOFFA, SALONGSBORD, STOL, empirestil, 1900-talets början, fanérade i mahogny, beslag och fothylsor i mässing, märkta S.A. Kjellgren (?) Snickeri och Möbler Stockholm, bordets höjd 79, diameter ca 81 cm soffans längd 173 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, stolen med omfattande skador, bordet med fläckar

Rum 2

Soffa salongsbord och stol

Budhistorik (10 bud)
2333671
1 600
2333670
2333664
1 400
2333655
1 300
2333663
1 300

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.