Matskålar senapskanna tenn

361351

MATSKÅLAR, 2 st, SENAPSKANNA, LUKTDOSA, (4), tenn, bl.a. Lars Löfgren 1847 Gustav Fredrik Wigholm (1804-1849), ca 4,5-12, diameter ca 16 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, skador

Diverse, Metall

Monter 18

Matskålar senapskanna tenn

Budhistorik (14 bud)
2334435
950
2329230
900
2329195
850
2328398
2328274
750

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.