Svepask Hälsingland

361347

SVEPASK, 1800-tal, Hälsingland, blåmålad, märkt och daterad, Ch MD 1831, locket med dekor av polykrom dekor, höjd ca 21, 47x32 cm

Locket möjligen med senare band

Diverse, Allmoge

Rum 19

Svepask Hälsingland

Budhistorik (4 bud)

2333212
2333134
2322106
1 900
2322105

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.