Vigselring broscher 18 k guld

361325

VIGSELRING, 2-delad, 18 k guld, invändigt med text: Evig trohet 27 aug 1824, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 2,2 g, BROSCHER, 2 st., 18 k guld, en stämplad Carl Theodor Öhman, Piteå 1852, höjd ca 2,5-3 cm, vikt ca 5 g; ej tillhörande dekordel medföljer

Broscher med skador, tennlödningar, fästen och en nål ej guld

Guld/Smycken

Vigselring broscher 18 k guld

Budhistorik (8 bud)
2336840
1 300
2334135
2336201
2334135
2319058
850

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.