Skålfat tenn

361321

SKÅLFAT, 3 st, tenn, Hans Wiksten Västerås, 2 Niklas Forss Västerås, 1802,1773,1774, diameter ca 36-39 cm

Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage

Diverse, Allmoge, Metall

Monter 18

Skålfat tenn

Budhistorik (22 bud)
2333886
1 700
2333371
1 600
2333371
1 300
2332744
2326224

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.