Spegel 1700-talets andra hälft

361316

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld, genombrutet krön med dekor av akantus, rocailler och voluter, fasettslipade kantglas med pastellagedekor, fasettslipade kvicksilverfolierade glas, 179 x 80 cm

Dekorskador, kortad, glas med sprickor

Speglar

Rum 2

Budhistorik (18 bud)
2334501
34 000
2334503
33 000
2334501
32 000
2334499
31 000
2334495
30 000

Slutpris SEK:
34 000
3 424 EUR, 3 890 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.