Lyktur barock Joseph Windmills

361309

LYKTUR, England 1700-talets första kvartal, signerad JWindmills London (urmakare verksam 1671-1724), förgylld mässing, urverk med spindelgång, lod medföljer, höjd 34 cm

Mindre dekorelement och bakstycke saknas

Klockor/Ur

Kundcenter

Budhistorik (20 bud)
2334701
27 000
2334683
26 000
2334636
25 000
2334636
24 000
2334630
23 000

Slutpris SEK:
27 000
2 719 EUR, 3 089 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.