Gösta Almgren gips

361302

GÖSTA ALMGREN (1888-1954): Barnporträtthuvud signerad och daterad Gösta Almgren Rom 1922, bemålad gips, total höjd ca 29 cm

Smärre ytskador, ett öra med mindre färgbortfall

Konst, Skulpturer

Monter 20

Gösta Almgren gips

Budhistorik (5 bud)
2334579
450
2330310
2334152
2330310
2316462

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.