Tobakiana Tyskland

361294

TOBAKIANA, kritpipor 3 st, sjöskumpippa med fodral, piphuvuden 8 st i olika material, 1800/1900-tal, skulpterade

PROVENIENS: Räddade ur brand från ett tobaksmuseum i Berlin 1940-tal

Alla ej kompletta, nagg, smärre skador.

Diverse

Monter 2

Tobakiana Tyskland

Budhistorik (10 bud)
2334761
850
2334729
2334654
750
2332790
700
2319045
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.