Mjölkvarn

361268

MJÖLKVARN 1700-tal, kalksten, bär daterad 1752, dekora av ansikte, höjd ca 20 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Äldre lagningar, skador, slitage

Diverse, Allmoge

Rum 7

Mjölkvarn

Budhistorik (9 bud)
2333699
2332830
2 600
2328566
2 400
2325932
2323671

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.