Ryamatta, vävd av Thyra Kalm Näsåker

361262

RYAMATTA, vävd av Thyra Kalm (1883-1964) från Näsåker Ådalsliden i Ångermanland, signerad och daterad TK 1939, 163x110 cm

Mattor/Textilier

Budhistorik (2 bud)

2362475
2357901

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.