Kanna

361259

KANNA, silver, troligen Tyskland, 1800-tal, höjd ca 18 cm, vikt ca 395 g

Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage

Silver

Monter 15

Kanna

Budhistorik (20 bud)
2334419
5 600
2334404
5 400
2334412
5 400
2334404
5 200
2333643
5 000

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.