Ljusstakar 1 par

361246

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Hans Wiksten, verksam i Västerås 1782-1810, höjd ca 30 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, ljusmanschetter med skador

Diverse, Belysning, Metall

Monter 16

Ljusstakar 1 par

Budhistorik (31 bud)
2329223
21 000
2329216
20 000
2329216
19 500
2329208
19 000
2329212
19 000

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.