Hättor 7 st

361210

HÄTTOR, 7 st, 1800-tal, siden delvis med broderad dekor
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, skador, bleckta

Diverse, Allmoge

Monter 16

Hättor 7 st

Budhistorik (7 bud)
2329769
2329214
750
2329214
500
2326596
450
2326019

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.