Sekretär Eisenbleter

361208

SEKRETÄR, stockholmsarbete i rokoko av Eisenbleter
(Johan Jacob E., mästare i Stockholm ca 1760-1830), signerad EISENBLETER på lådans överkant, fanérad med jakaranda, amarant och plommon, förgyllda beslag,
höjd 101, 78x45 cm, nyckel finns

Slitage, fanerskador och lagningar

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämtas vid Utlämningen

Rum 5

Sekretär Eisenbleter

Budhistorik (10 bud)
2323322
15 500
2323297
15 000
2323297
14 500
2317371
14 000
2317371
12 000

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.