Flintlåsgevär bajonettar m m

361161

FLINTLÅSGEVÄR, 1700/1800-tal, längd ca 120 cm, SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal, 130 cm, BAJONETTER, 4 stycken, längd ca 45 cm, 1800/1900-tal

Laddstake saknas till flintlåsgeväret, mekanismen ej komplett, tTräbit borta på slaglåsgeväret, bruks- och åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer

Flintlåsgevär bajonettar m m

Budhistorik (21 bud)
2333036
8 200
2333523
8 200
2333036
5 600
2333095
5 400
2333036
5 200

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.