Dalahäst

361159

DALAHÄST, 1800-tal, bemålad, höjd 16 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, skadat ben

Diverse, Allmoge

Monter 16

Dalahäst

Budhistorik (13 bud)
2328441
2 600
2328197
2 400
2328197
2327959
1 800
2317888
1 300

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.