Pastejform

361149

PASTEJFORM, omkring 1800, lergods, bronsbemålad, lockknopp i form av liggande lejon, dekor i relieff med antikiserande scener, höjd 19, 30x22 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Ytslitage, nagg

Keramik/Porslin, Diverse

Monter 16

Pastejform

Budhistorik (29 bud)
2329839
6 000
2329819
5 800
2329819
5 600
2329835
5 400
2329819
5 000

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.