Ljusstakar 1800-talets första hälft

361141

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, bemålat och delvis bronserart trä, metallbeslag, höjd ca 20 cm, medföljer lösa manschetter
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Senare bemålade och bronserade

Diverse, Allmoge, Belysning

Monter 16

Budhistorik (6 bud)
2329270
550
2329277
500
2329270
450
2329276
2329270

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.