Soffa Louis XV-stil

361127

SOFFA, 1800-tal, Louis XV-stil, förgylld träskuren dekor, klädsel i tyg, sitthöjd ca 42, 208x60 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Omförgylld, senare klädsel

Rum 2

Soffa Louis XV-stil

Budhistorik (3 bud)

2319386
4 800
2318568
2311806

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.