Graverade porträtt ca 70 st 1700-tal

361055

PORTRÄTT, ca 70 st., graverade porträtt, 1700-tal, bl.a. graverade av Houbraken, Vertue och andra och tryckta hos Knapton, London 1740. Bl.a. engelsmän. Ca 37x23 cm

Varierande skick, några skador, revor i marginal, flera uppklistrade, skurna intill plåtkant, fläckar

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Kundcenter

Budhistorik (11 bud)
2337424
3 600
2334725
3 400
2322776
3 200
2322547
2322546
2 600

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.