Planscher 47 st 1700-tal

361050

PLANSCHER ASIEN, 47 st., graverade planscher, 1700-tal, bl.a. över Java, Batavia, folkslag, djur mm, ca 24x29 - 32x37 cm, bl.a. graverade av Hoffer efter Heydt, med bl.a. holländsk och tysk text

Stämplar på baksidan, några skador och fläckar

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Rum 9

Planscher 47 st 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
2337870
2337499
2335306
2335305
2322533
550

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.