2 gravyrer franska revolutionen

361038

FRANSKA REVOLUTIONEN M.FL. (5). 2 graverade planscher, 1800-tal, bl.a. Ludvig XVI och hans avrättning 1793, mått ca 53x63 cm. 5 st.
Samt 3 gravyrer från Shakespeare, 1790-tal, ca 56x41,5 cm

Skador och fläckar, revor

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Rum 9

Budhistorik (6 bud)
2328499
850
2322578
2328498
750
2322578
700
2322574
500

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.