Fällbord 1800-tal

361026

FÄLLBORD, 1800-tal, skivan med faner i masurbjörk, höjd ca 75, diameter ca 119 cm

Proveniens: Auktion efter O Reuthervall i Sala, Torskebo Gård Västmanland

Slitage, renoverat

Rum 5

Fällbord 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
2328963
2323862
2328962
1 900
2323862
1 800
2328961
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.