Väggpendyl omkring 1800

361014

VÄGGPENDYL, omkring 1800, slagfunktion, träskuren dekor, förgyllt fodral, pendel, höjd ca 89 cm

Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Senare förgyllning, senare dekorunderstycke, renoverad/kompletterad, uppdragsnyckel saknas

Klockor/Ur

Rum 7

Väggpendyl omkring 1800

Budhistorik (12 bud)
2327866
4 600
2328938
4 400
2327866
4 200
2328937
2327866
3 400

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.