Stolar gustavianska Carl Johan Wadström

361007

STOLAR, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, kallstämplade CIWS för Carl Johan Wadström, träskuren dekor, spår av tidigare bemålning, klädsel av skinn, fragment av stockholms stolmakarämbetes sigill, sitthöjd ca 45 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Renoverade, kompletterade sitsar

Möbler, Stolar

Rum 5

Budhistorik (26 bud)
2328615
8 000
2328619
8 000
2328615
7 600
2328614
7 400
2328614
7 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.