Stolar

361004

STOLAR, 1 par, gustavianska, s.k. svenska modellen, provinsarbeten, träskuren dekor av bl a fleuroner, sitthöjd ca 47 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage/färgbortfall, undertill med äldre förstärkningar, senare bemålning

Rum 21

Stolar

Budhistorik (27 bud)
2329239
15 000
2329235
14 500
2329224
14 000
2329228
14 000
2329224
13 500

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.