Kopparstick porträtt

360933

PORTRÄTT (13), kopparstick över svenska fältherrar och lärde, 1600-1800-tal, samtliga monterade på papper och i passepartout, bl.a. Grotius, Thunberg och Macklean, samtliga monterade på papper och i passepartout.
Proveniens: Friherre Carl Nils Daniel Bildt (1850-1930, envoyé extraordinarie och ministre plènipotentiaire i Rom och son till den svenske statsministern Gillis Bildt.

Rum 9

Kopparstick porträtt

Budhistorik (12 bud)
2327899
900
2328548
900
2327899
850
2328546
2327899
750

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.