Skelettur Louis XVI

360911

SKELETTUR, Louis XVI, Frankrike, vit marmor och brännförgylld brons, urverk uppburen av gripar, höjd 42 cm, pendel och nyckel finns

Marmorsockel med nagg

Klockor/Ur

Monter 22

Skelettur Louis XVI

Budhistorik (9 bud)
2324370
10 500
2319441
10 000
2312509
8 400
2310722
8 200
2310200
8 000

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.