Urnor Gustafsberg

360896

GUSTAFSBERG, urnor, 1 par, 1900-talets början, flintgods, empirestil, undertill med inpressad märkning Gustafsberg 191?, vardera höjd ca 22, diameter 30 cm

Krackeleringar, undertill en fotnagg

Keramik/Porslin

Monter 14

Urnor Gustafsberg

Budhistorik (16 bud)
2327893
2327536
2327534
950
2327531
900
2324682
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.