Golvlampa Marian Zawadzki

360891

GOLVLAMPA, Marian Zawadzki, polykrom dekor av hästar och figurer, betitlad "Skörden rast", signerad och daterad Marian 1959, inpressad Tilgman Keramik Made in Sweden, glaserat lergods, veckad textilskärm medföljer, höjd exklusive skärm ca 55 cm

Lamphållaren lös

Belysning, Golvlampor, Keramik/Porslin

Rum 7

Golvlampa Marian Zawadzki

Budhistorik (13 bud)
2326997
2 600
2327342
2 600
2326997
2 400
2326878
2322746

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.