Takampel i empire

360872

TAKAMPEL, 1800-talets början, empire, för tre ljus, förgylld brons och mässing, svartmålad, höjd ca 71, diameter 30 cm

Borrade hål

Belysning, Taklampor

Rum 7

Takampel i empire

Budhistorik (3 bud)

2314531
5 600
2310193
5 400
2308384

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.