Kunglig Dansk Musselmalet

360853

ROYAL COPENHAGEN, matsservisdelar, 18 dlr, porslin, Musselmalet, delvis helblond, bestående av: 2 karotter med lock modell 1129 resp 1128, skål modell 1061, 10 äggkoppar modell 542, 2 miniatyrvaser modell 1162, såsskål modell 1105, kanna modell 497, saltströare modell 439; 2 skålar på fot den större modell 634 med skador medföljer

Enstaka smärre nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Monter 14

Kunglig Dansk Musselmalet

Budhistorik (41 bud)
2327421
14 000
2327409
13 500
2327420
13 500
2327409
13 000
2327418
12 500

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.