Vindflöjel 1700-tal

360840

VINDFÖLJEL, 1700-tal, smide, daterad och märkt EES 1790, höjd ca 57, längd 26 cm
PROVENIENS: Långtora Gästgivaregård, Enköping

Diverse, Allmoge

Hylla 39

Vindflöjel 1700-tal

Budhistorik (33 bud)
2315387
8 600
2316067
8 400
2315387
8 200
2315948
8 000
2315387
7 800

Slutpris SEK:
8 600
866 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.