Väggfält omkring 1800

360828

VÄGGFÄLT, Sverige omkring 1800, kandelabermotiv med slingor, blomstergirlanger, urna, lyra, Vestal och tripod med Vestas eviga eld, olja på duk, ca 195x51 cm

Skador, lagningar, frägbortfall

Diverse, Inredning och husgeråd, Konst, Äldre måleri

Rum 12

Väggfält omkring 1800

Budhistorik (39 bud)
2326755
17 000
2326752
16 500
2326746
16 000
2326751
16 000
2326746
15 500

Slutpris SEK:
17 000
1 712 EUR, 1 945 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.