Spegel Gustaviansk

360825

SPEGEL, gustaviansk, omkring 1800, ornamentik träskuren, förgylld med slagmetall, krön med bandrosett, ca 109x60 cm

Slitage, senare spegelglas, smärre skador, krön med lagning

Diverse, Inredning och husgeråd, Speglar

Rum 20

Spegel Gustaviansk

Budhistorik (14 bud)
2325919
5 000
2325918
4 800
2325917
4 600
2325916
4 400
2325915
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.