Urna Kina

360778

URNA på fötter, brons, Kina, 1900-talets första hälft, med hänklar, reliefdekor med växter, höjd 35 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 7

Urna Kina

Budhistorik (20 bud)
2326219
2326217
1 400
2326195
1 300
2323267
2323308

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.