Hänge i form av ett ägg kedja

360695

HÄNGE, 18 k guld, i form av ett ägg, mörkgrön emalj, dekor med 5 små briljanter, sovjetiska stämplar med importstämplar av W. A. Bolin, Stockholm, höjd inkl. ögla 2,2 cm, vikt ca 4,1 g, KEDJA, 18 k guld, cordellänk, karbinhake, längd 49 cm, vikt ca 9 g, originaletui

Emaljskador, en sten saknas

Guld/Smycken

Hänge i form av ett ägg kedja

Budhistorik (23 bud)
2334106
4 800
2334346
4 600
2334106
4 400
2334343
4 200
2334106

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.