Gustaf Tenggren, akvarell

360694

GUSTAF ADOLF TENGGREN (1896-1970): Motiv från Göteborg - Kastellet, signerad och daterad Gustaf Tenggren 1918, blyerts och akvarell på papper, 19 x 27 cm.

Konst, Teckningar

Monter 17

Gustaf Tenggren, akvarell

Budhistorik (4 bud)

2323285
3 600
2316781
2315026
2315020

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.